Am citit prima variantă a articolului în 2020, mi-o revenit în minte punctul 18 când eram la raft la Auchan în weekend:
Un exemplu: o apă de gură marca Auchan costă 8 lei. O apă de gură marca Listerine costă 25 lei, același volum și aceeași categorie (minty, whitening etc.). Acum că le am pe ambele acasă, m-am convins că nu simt diferențe în efectul produsului, la gust mă chinui dar nu prea reușesc să disting savoarea, iar diferența de preț e de 300%.
Nu zic că nu arată mai bine ambalajul Listerine decât cel Auchan, dar momentan ne plângem de inflație, nu?